Klinička farmakologija s toksikologijom

operil

tia

Dobar dan,
imam velikih problema sa začepljenošću nosa.Dogodi se da ga kapam uzastopno godinu dana,pa počnem terapiju sa Clarinase i Tafen (propisano od ORL-a) da bi mi nakon toga bilo nekoliko mjeseci ok ali sa prvom prehladom opet dođe sve na staro.
Imam već 30 god,u braku sam te razmišljamo o djetetu.Naravno,prije toga bi se htjela "očistiti" od operil kapi(spreja).Možete li mi odgovoriti koliko mi vremena treba da mi se organizam "očisti" i da uđem u trudnoću bez nekakvih repova vezanim uz moj slučaj?
Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana!

Vi ste razvili ovisnost o kapima za nos. Odvikavanje od kapi može biti vrlo tegobno, ali ako prođete to vremensko razdoblje koje može trajati i do mjesec dana, biti ćete izliječeni! Ovo navikavanje nastaje kada se predugo koriste kapi za vrijeme prehlade (što može značiti u nekim slučajevima - više od 3 dana).

Tijekom odvikavanja važno je stalno nos vlažiti fiziološkom otopinom ili kapima morske vode.

Sretno!

Lijep pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić