Klinička farmakologija s toksikologijom

Pentilin

Anita

Kako ovaj lijek može dijelovati na nerođeno dijete i trudnoću, budući da sam sev posavjetovala sa ginekologom im on je rekao da nije čuo da taj lijek izaziva neke deformacije novorođenadi.

dr Ksenija Makar-Aušperger

Poštovana,
Pentilin je pentoksifilin, lijek koji se primjenjuje u terapiji perifernih vaskularnih bolesti ("slaba cirkulacija" kako se to popularno zove). Iako može imati nekih učinaka danas se ne smatra djelotvornom terapijom. Pokušava se primjenjivati i u nizu drugih bolesti, ali do danas nije dokazana nijedna tvrdnja u vezi njegova djelovanja. Jednako tako nema kontroliranih studija o primjeni u trudnoći pa se zaključuje kako bi taj lijek trebalo primjenjivati u trudnoći samo ako je doista potreban. Je li to tako i u Vas?
Srdačan pozdrav,

dr Ksenija Makar-Aušperger