Klinička farmakologija s toksikologijom

živa iz toplomjera

Tina

Poštovani,

razbio mi se toplomjer i razlila se živa koja je došla u kontak s kožom. Živu sam skupila i bacila (bila je u malim kuglicama). Molim Vas da mi kažete da li je ta živa opasna i kako treba ispravno postupiti kod takvih nezgoda. (bitno mi je jer imam malo dijete)

Zahvaljujem na odgovoru.

dr Viola Macolić Šarinić

Draga Tina!

Živa iz toplomjera nije štetna (niti za dijete) osim ako se slučajno ne proguta. Ispravno ste postupili.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić