Klinička farmakologija s toksikologijom

zabrinuta

dorotea

Zanima me da li nolicin može štetno djelovati na plod u trudnoći.Naime popila sam 6 tableta nolicina par dana prije očekivane menstruacije.Nakon što je ista izostala doktor mi je potvrdio trudnoću.
Unaprijed zahvljujem.

dr Ksenija Makar-Aušperger

Poštovana Dorotea,

Nolicin (norfloksacin) je antimikrobni lijek iz skupine kinolona koji se najčešće primjenjuje u terapiji urinoarnih infekcija. Nema kliničkih studija o primjeni norfloksacina u trudnica. Kako bismo ipak mogli ocijeniti utjecaj 6 tableta Nolicina na Vašu trudnoću trebamo više podataka pa Vas molimo da se javite u našu Ambulantu za farmakoterapiju Zelena zgrada KBC Rebro, II kat, soba 415, svaki dan od 8-11 sat.