Klinička farmakologija s toksikologijom

podizanje imuniteta

Sanja

Da li postoji neki način podizanja muniteta osim prehranom i vitaminima? Zanima me da li postoji neki 'klinički' način, tj. u vidu injekcija (čula sam da se u nekim slučajevima koristio gama globulin, ali nisam sigurna da li sam to dobro shvatila). Puno hvala!

Dr Viola Macolić Šarinić

Draga Sanja!

Dobro ste čuli, nekada je bilo jako popularno "jačati imunitet" pomoću nespecifičnih gamaglobulina, ali ono nije pokazalo poseban uspjeh.
Trebalo bi pretragom ustanoviti da li postoji deficit imunoglobulina, pa bi samo tada terapija bila opravdana.

Uz srdačan pozdrav
Dr Viola Macolić Šarinić