Klinička farmakologija s toksikologijom

rupurut

marko

Možete li mi objasniti dali antiacidi (u mojem slučaju rupurut) ostavlja kakva oštečenja na želucu ili jednjaku. Dnevno ih konzumiram 6-8 tableta, a uzimam ih jer imam herniju.

dr Viola Macolić Šarinić

Dragi Marko,

ne trebate biti zabrinjavati oko uzimanja antacida jer oni djeluju lokalno u želucu neutralizirajući kiselinu. Ako time smanjujete žgaravicu moćete ih slobdno i dalje uzimati.

Srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić