Klinička farmakologija s toksikologijom

sprej flixonaze

Mirjana

Mala mi koristi preko mjesec dana flixonaze, do sada nije bilo nikakvih kontraindikacija, no sinić joj je curila krv iz nosa (ne obilno), da li to može biti posljedica korištenja spreja, i da li ga trebam prekinuti ili nastaviti. Mala iam asthmu. Unaprijed hvala, mama Mirjana

Viktorija Erdeljić, dr. med.

Poštovana!
Tijekom kliničkih istraživanja zabilježeno je da se u 6-9% bolesnika koji su uzimali sprey flutikazona (Flixonaze) pojavilo krvarenje iz nosa. Prema Vašem opisu radi se vjerojatno o nuspojavi flutikazona. Uz ovu nuspojavu potrebno je prekinuti uzimanje lijeka, pogotovo ako se nuspojava ponovi pri ponovnoj primjeni. O daljnjoj terapiji treba konzultirati nadležnog pulmologa/pedijatra.
Uz srdačan pozdrav,
dr.V.Erdeljić
klinički farmakolog