Klinička farmakologija s toksikologijom

Tafen i dojenje

Kosjenka

Poštovani,

teški sam alergičar, a usto sam dobila još i spastički, opstruktivni bronhitis. Noćas sam 4 puta išla povraćati tijekom napadaja kašlja.
Dobila sam terapiju Tafenom.
Zvala sam pedijatricu koja veli da nije sigurna i uputila me na centar za kontrolu otrovanja u sklopu Instituta za medicinska istraživanja i medicinu rada, na Jordanovcu. Otamo su me uputili na kliničku farmakologiju, jer nema dovoljno podataka o budezonidu.

Lijepo vas molim za savjet, budući da dojim devetmjesečne blizance.

Hvala unaprijed!

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

budezonid je siguran u dojenju, tako da možete nastaviti s dojenjem svoje djece dok uzimate lijek.

U slučaju drugih pitanja u vezi dojenja i lijekova možete se obratiti u našu Ambulantu za farmakoterapiju u KBC Rebro, zelena zgrada soba 415, II kat. Tel 01/23 88 324.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić