Klinička farmakologija s toksikologijom

taheebo čaj

stanka

Imam 28 godina i operiran mi je rak dojke,3.stupanj,sa 2 pozitivna limfna čvora.Primila sam 6 Taxotere kemoterapija i 25 radioterapija.Preporučen mi je Taheebo čaj kao pročišćavač organizma i pomoć pri podizanju imuniteta.Zanima me Vaše mišljenje o tome,tj.koliko je on djelotvoran u ovakvim slučajevima i kakav je zapravo njegov učinak na organizam.Unaprijed hvala.

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

američko društvo za liječenje raka 80-tih godina je ispitivalo čaj u smislu mogućeg povoljnog antitumoroznog djelovanja, ali nažalost bez rezultata i odustalo se od daljnjih istraživanja. Neki podaci govore da doza lijeka od 30 mikrograma po militru bi mogla imati neko blago djelovanje protiv raka, ali kažem bez većih uspjeha u liječenju i zato napušteno. Važno je znati da pretjerano pijenje čaja može dovesti do mršavljenja, gubitka teka, a u nekim slučajevima ako bi se uzimao u ekstremnim dozama i smrt.
Nastavite s klasičnom terapijom i želim Vam svako dobro.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić