Klinička farmakologija s toksikologijom

trudnoca

Natalija

Postovani, smijem li u trudnoci (11. tjedan) bez opasnosti za bebu bojiti kosu kolor samponom te raditi pramenove kod frizera?
Hvala!

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Vjerojatno moj odgovor više nije toliko važan jer sam kasno odgovorila. Ipak, ne preporuča se pravo bojanje kose i davanje pramenova jer je moguće da se neki od ovih kemikalija ipak apsorbiraju kroz kožu. Najopasniji period u smislu razvoja oragana je do 16. tjedna trudnoće. Nema podataka o pojedinim slučajevima kad je trudnica bojila kosu, ali se frizerkama koje radi stalno s bojama tokom trudnoće ne preporuča da rade s bojama.

Uz srdačan pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić