Klinička farmakologija s toksikologijom

upala mokracnih kanala

EVA

Molim vas za savjet,imam dijete od cetiri godine koje ima ceste upale mokracnih kanala zbog prisutnog refluxa(prvi stupanj).Provela sam do sada svakakve terapije antibioticima,ali nije pomoglo jer je esherihija coli vec postala otporna.Dali bi pomoglo linearno polarizirajuce svijetlo?
i ako bi mogla lijecit dijete sa svijetlom koja mjesta moram tretirati?
Unaprijed hvala.

Dr. Viola Macolić Šarinić

Liječenje upala mokraćnog mjehura se prvenstveno vrši antibioticima i to po antibiogramu, a E. coli sigurno reagira još na neki od antibiotika. Mislim da se problem neće riješiti dok se refluks ne riješi, a to znači najvjerojatnije kirurškim putem. Tada će i upale nestati tj. neće biti opasnost od oštećenja bubrega.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić