Klinička farmakologija s toksikologijom

Vitamini

Doly

Zanima me dali vitaminski preparati Natural Wealth, ako se uzimaju u većim količinama mogu imati nekakvih neželjenih refleksija na zdravlje? Hvala!

dr Viola Macolić Šarinić

Draga Doly!

Vitamini u mega dozama imaju upitno djelovanje, a opasnost je kod prekomjernog uzimanja vitamina A i vitamina D. Vitamin C ako se uzima u visokim dozama (nekoliko grama) može dovesti do žgaravice.

Uz srdačan pozdrav
Dr. Viola Macolić Šarinić