Psihijatrija

Agresivni pacijenti

Martina

Poštovani,

molim Vas da mi nešto napišete o hitnom prijemu agresivnih bolesnika (stacionarnom i ambulantnom).

Unaprijed se zahvaljujem za Vaš cijenjeni odgovor.

S poštovanjem,
Martina

P.S. Nemam e-mail adresu

Prof.dr.sc.V.Folnegović Šmalc

Agresivni pacijenti koji mogu biti opasni za sebe i/ili za okolinu primaju se u stacionarnu psihijatrijsku ustanovu bez obzira daju li oni svoj pristanak ili ne.Prema zakonu o zaštiti osoba s duševnim smetnjama zaprima se i u roku od 72 sata prati se intenzivno stanje. Tijekom ta tri dana oni mogu " dati" svoj pristanak za daljnje liječenje. Ako ga "ne daju " , a i dalje su agresivni ,nadležni psihijatar o prisilnoj hospitalizaciji izvještava sud , koji će odrediti vještačenje u svezi s potrebom daljnjeg liječenja.