Psihijatrija

F23.1

Jana

Poštovana,

molim Vas da mi odgovorite što u psihijatrijskoj dijagnostici znači šifra F23.1.
Voljela bih ako bi mogli ukratko objasniti bolest i prognozu, za koju sam svjesna da je uglavnom individualna,
Unaprijed hvala i srdačan pozdrav,

Jana

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Poštovani,
Šifre služe međusobnoj komunikaciji liječnika, a i za neke epidemiološke razloge. Počesto dijagnoza nije ni važna , nego uspješnost kojom funkcionirate u svakodnevnom životu. Imate puno pravo pitati Vašeg psihijatra pod kojom šifrom Vas vodi i zašto.