Psihijatrija

F.23.8

bela

Poštovana doktorice,
Molim Vas da mi odgovorite na par pitanja:
1. Pojašnjenje dijagnoze i radi li se o duševnoj bolesti ili poremećaju
2. ako je prva dijagnoza nakon dvotjednog boravka u bolnici takva, može li kasnije biti dijagnosticirana shizofrenija ili je to to?
3. da li je moguće da osoba koja boluje od shizofrenije ili druge teže duševne bolesti tijekom uzimanja zyprexe godine dana funkcionira savršeno normalno, bez ikakvih simptoma, dakle može li to biti znak da se ipak radi o zdravoj osobni koja je imala jednu psihičku epizodu i više se neće ponoviti? jer ako postoji sumnja na duševnu bolest, zašto drugi bolesnici uz taj antipsihotik ne funkcioniraju potpuno zdravo kao dotična osoba?

Hvala!

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Navedena šifra bolesti podrazumijeva Akutni i prolazni psihotični poremečaj . Tijek i prognoza su individualni , te se ne može na pstavljena pitanja dati definirani odgovor.