Psihijatrija

Utjecaj stresa

Natalija

Dobar dan!

Imam jedno pitanje vezano uz stres i molim vas da mi odgovorite.

Dakle,zanima me ovo:je li moguce da iskljucivo zbog stresa osjecam
kronicni umor i imam neprestanu potrebu za spavanjem?

Inace sam ove godine upisala paralelan studij,ali i prije sam se tako osjecala,tako da ne vjerujem da je to glavni uzrok.

Naizgled me to ne ometa u svakodnevnom zivotu,odnosno,drugi to
bas i ne primjecuju,ali ja sam toga itekako svjesna.

Znam da se nijedan savjet ne moze shvatiti kao recept,ali molim
vas za misljenje jer moram uciti,a nikako se ne mogu koncentrirati.

Naravno,imam jos i dodatnih obiteljskih problema koji sve kompliciraju,no primarno je moje pitanje ono ranije navedeno,pa necu
duljiti.

Hvala!

Natalija

prof dr V. FolnegovićŠmalc

Stres može utjecati na kronični umor i povečanu potrebu za spavanjem.No, nikako se ne mogu isključiti i drugi mogući uzroci Vaših problema ( od mogućnosti da ste anemični zbog neispravne prehrane usljed preopterećenosti pa sve do obiteljskih problema koje ste sama spomenula.Kako Vaši problemi traju već duže vrijeme i nisu uzrokovani samo paralelnim studijem to još više proširuje paletu uzroka Vaših tegoba.Prema ,tome kako ste i sami naslutili nema jednostavnog recepta već se morate malo više angažirati da ustanovite što se stvarno s vama zbiva , a to znači da posvetite više vremena sebi. Možda je to baš ono što Vam je potrebno.