Klinička farmakologija s toksikologijom

aerius

teo3107

imam trogodisnje dijete i pri jednoj od posjeta alrgologu, dobili smo besplatan uzorak Aerius sirupa s porukom 'probajte s ovim'. Svrljala sam malo po netu i nasla nekakav site gdje se moze procitati da nije istrazen za mladje od 12. S obzirom da ne znam koliko su ti podaci pouzdani ni kad je ta stranica azurirana, molim Vas da mi odgovorite da li je Aerius kontraindiciran kod ovako male djece.
Unaprijed hvala i srdacan pozdrav

Viktorija Erdeljić, dr. med.

Poštovana!
Aerius je desloratadin, noviji antihistaminik, čija sigurnost je istražena i utvrđena u djece u dobi iznad 6 mjeseci, ali u obliku sirupa. Znači, djeca u dobi od 6 mjeseci do 12 godina mogu ga uzimati u obliku sirupa, a djeca starija od 12 godina mogu ga uzimati i u obliku tableta. Preporučena doza za djecu od 12 mjeseci do 5 godina je pola čajne žličice 1x dnevno (1.25 mg u 2.5 ml).
Uz srdačan pozdrav,
dr.V.Erdeljić
klinički farmakolog