Klinička farmakologija s toksikologijom

Hlamisan

veljaca

Postovani,
Procitala sam abstrakt na internetu o djelovanju biljnog preparata tzv. Hlamisan na klamidiju. Zanima me dali imate podatke o njegovom sastavu ili gdje se ovaj preparat moze nabaviti?
Unaprijed hvala.

Viktorija Erdeljić, dr. med.

Poštovani!
Hlamisan je biljni pripravak čija klinička učinkovitost nije u potpunosti još istražena niti potvrđena.
Antibiotici koji su preporučeni u liječenju infekcije C.trachomatis su prema kontroliranim studijama učinkoviti u preko 98% slučajeva. Antibiotici koji se preporučaju su: azitromicin 1 g jednokratno ili 2x100 mg doksiciklina tijekom 7 dana kao lijekovi prve linije. U liječenju infekcija sa C.trachomatis mogu se koristiti i ofloksacin 2x300 mg tijekom 7 dana, eritromicin 4x500 mg tijekom 7 dana. Važno je napomenuti da je potrebno i liječenje partnera, budući da je najveći dio pozitivnih nalaza na C.trachomatis nakon liječenja uzrokovano reinfekcijom.
Uz srdačan pozdrav,
dr. V.Erdeljić
klinički farmakolog