Klinička farmakologija s toksikologijom

Reductil

milena

Pila sam Reductil od 10 mg 7 dana i osjetila blagu temperaturu 37.3, drhtavicu, te meni neobicno veliku toplinu u po obrazima i licu. Odmah sam izostavila dozu i prestala uzimati lijek. Zanima me koliko je taj lijek stetan za stitnjacu? I opcenito, sto lijecnici misle za taj lijek.
Inace sam visoka 165, i teska 80kg. Razlog zbog kojega pijem Reductil je taj sto do sada nikako nisam mogla ukloniti salo sa bokova.

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana!

Sybutramin je lijek koji djeluje na centar u mozgu koji regulira apetit i djeluje tako da smanjuje osjećaj gladi. Radi se o inhibitoru ponovne pohrane serotonina/norepinefrina.

Povišenje tjelesne temperature može biti neki od znakova serotonisnkog sindroma, što znači da lijek treba prekinuti i javiti se liječniku. Interakcije lijeka s radom štitnjače nije do sada opisan.

Molimo da navedene nuspojave Vaš liječnik prijavi nadležnoj ustanovi.

Reductil se daje uz ostale mjere dijete ako su one nedovoljne.

Uz srdačan pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić