Klinička farmakologija s toksikologijom

Saponini

Mato

Molim vas objasnjenje sljedecih pojmova u narednom testu:"Tribulus terrestis L, koji predimno sadrzi steroidne saponine furostanolovog tipa sa preovladavajucom kolicinom protodioscina (ne manje od 45%)tovanje!"
..Dakle sto su to konkretno:"steroidni saponini furostanolovog tipa",sto je to:"protodioscin" ??

Unaprijed se zahvaljujem!!

dr Viola Macolić Šarinić

Dragi Mato,

na žalost detaljniji odgovor vam ne mogu dati, jer se radi o kemijskim strukturama. Dobro bi bilo konzultirati biokemičara, bazičnog farmakologa, ili farmaceuta.

Pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić