Klinička farmakologija s toksikologijom

Vesikur

mimica

Da li u Hrvatskoj postoji lijek koji je zamjena za Njemački Vesikur koji se pije kod teže kontrole mokrenja kod žena, to je nekakav antikolinergik ili sl. ??Što je detrusol??

Viktorija Erdeljić, dr. med.

Poštovana!
Vesikur je solifenacin, antimuskarinski lijek koji se koristi kod urinarne inkontinencije, i smatra se učinkovitim u navedenoj indikaciji. Kod nas prema mojem znanju, nije registriran. Kod nas je registriran u istoj indikaciji Detrunorm (propiverin) koji također ima antimuskarinsko djelovanje i koristi se također u terapiji različitih oblika urinarne inkontinencije. Prije promjene ili uvođenja lijeka u terapiju, preporučam konzultaciju s urologom, radi utvrđivanja o kakvom se obliku urinarne inkontinencije radi da bi se primijentio najučinkovitiji lijek.
Uz srdačan pozdrav,
dr.V.Erdeljić
klinički farmakolog