Psihijatrija

alkohol

vesna

Molim odgovor na jedno obično, a ipak bitno pitanje: Kako utječe alkohol, tj. da li pospješuje psihičke teškoće. Ako 40-godišnjak s proživljenom psihotičnom reakcijom prije dvije godine (tablete ne troši)
jedanput do dvaput tjedno završi s veselijim društvom (navodno ne pije žesteko, samo pivu), da li se može očekivati ponovna reakcija.

prof.dr. V. FolnegovićŠmalc

Alkohol je inkopatibilan s uzimanjem psihofarmaka, tj ne treba ga uzimati kada se uzimaju lijekovi, Isto tako se s psihijatrijske strane alkohol ne preporuča uzimati često i u povećanpoj mjeri, pa nam za odgovor nedostaje informacija koliko ga gospodin uzima, i da li se opija, tj da li ga uzima prekomjerno. Nikome ne može štetiti druženje i boravak u veselom društvu, pa ni male količine alkohola, ali bi bilo bolje kada biste naveli kolika količina alkohola se konzumira.