Psihijatrija

alkoholizam

danica

Poštovani doktore!
Imam problem sa suprugom koji je liječeni alkoholičar.U apstinenciji je bio 3 mj.Ponovo pije velike količine alkohola pa i žestokog,ali uz to i veče količine tableta protiv bolova(bruffen,voltaren i sl.).
Na ponovno liječenje ga ne mogu nagovoriti,jer i prvo liječenje je jedva prihvatio.Jednostavno ne mogu nači načina da ga nagovorim.Da li mi vi možda možete u tome pomoči.
Unaprijed hvala!

prof dr V. Folnegović Šmalc

Ako ne možete nagovoriti supruga na dobrovoljno liječenje , jedini način da ga se privede na liječenje je u opitom stanju kada je opasan za sebe ili druge tako da pozovete službu hitne pomoći.