Psihijatrija

kad pričaš sam sa sobom

ivana

Ponakad se jednostavno ne mogu kontrolirati. To mi se događa na ulici i kad su oko mene prisutni ljudi. Imam 22 godine. Ovako sam se počela ponašati još u osnovnoj školi. Dovoljno je da se sjetim nekog neugodnog događaja pa me spopadne bjes ili sam nervozvna ili pod stresom i tada uopče ne vidim što se događa predamnom. I počinjem pričati. Ne mogu se rješiti ove navike, a stvara mi velike neugodnosti. Koji je uopće uzrok tome?

prof dr V. Folnegović Šmalc

Kod Vas se očito radi o psihičkom poremećaju , no iz Vašeg opisa se ne može sa sigurnošću reći o kojem se poremećaju radi. Potreba za pričanjem unatoč neugodnosti koju prizvodi može biti sastavni dio više psihičkih poremećaja. Da bi se utvrdilo točno o ćemu se radi i kako bi Vam se preporučila odgovarajuća terapija preporučam da se javite psihijatru.