Psihijatrija

antidepresivi,orgazam

Sanja

Pocela sam biti antidepresive (luxeta)i vec nakon 3,4 dana primjetila sam jednu nuspojavu-izostanak orgazma! Zanima me da li ce se nakon nekog vremena sve vratiti u normalu ili ne. U biti jako me to frustrira i zivcira.
Da li je to trajno ili ce se normalizirati tek kad prestanem piti tablete?!

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Lijekovi čijoj skupini pripada Luxeta vrlo često izazivaju seksualne nuspojave , iako su vrlo učinkoviti i sigurni.Javite se svom psihijatru , koji će odlučiti što i kako dalje s terapijom.