Psihijatrija

depresija

Renata

U zadnje vrijeme upala sam u jedno vrlo čudno stanje u kojemu ne
prepoznajem sama sebe a ponekad i vrlo često ne snalazim se u sredini
u kojoj se nalazim vrlo sam nesigurna u sebe. Živim u skladnom i sretnom braku . U srpnju mijesecu jako sam se živcirala i usljed toga
pala u nesvjesticu i od tada tražeći uzrok moje fizičke bolesti otkrila
sam da sam upala u stanje depresije i posijetila psihijatra koji mi je
prepisao heleks i sanval 10 mg. Sad sam odjednom poćela shvaćati
mnoge ljude oko sebe koji o tome ne žele pričati, svijesna sam svoje
teške bolesi i radi sebe i svoje obitelji željela bih da se uz moju upornost
što prije izljećim.Pošto sada živimo u gradu i stanu odlućili smo se
preseliti u rodni kraj i i živjeti u kući. Ja sam nezaposlena osoba i vrlo
puno vrena provodila sam sama u kući.Postoji još jedna stvar koju sam
shvatila da sam ja odrasla uz majku koja je bolovala od depresije i na
neki način sve te strahove i nesigurnost koje sam u djetinstvu prolazila
dobila sam usljed njehoga stava prema meni. Zanima me da li je to
nasljedna bolest i koji je najbolji način da se ljećim i ponovno povratim
koncentraciju i smirim svoje živce za normalan nastavak života i adaptiranja sa okolinom u kojoj živim.

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Potreban je razgovor sa psihijatrom, te po njegovoj procjeni uključivanje antidepresiva u terapiju.