Psihijatrija

depresija

Ana

Poštovana doktorice!
Imam 22 godine i studiram. Moj problem je što mi se čini da sam u bezizlaznoj situaciji. Naime, nakon drastične dijete koju sam držala prije 2 godine izgubila sam menstruaciju, postala sam depresivna, stalno imam bolove. Ukratko život mi je pretvoren u pakao. Bila sam na gastrenterološkim pretragama. Ozbiljni poremećaji nisu utvrđeni. Meni je svaki dan sve gore. Obratila sam se na kliniku........... u nadi da će mi psihijatar barem malo pomoći. Međutim, samo nakon 6 minuta on je sa mnom završio, uz konstataciju da se treba čekati somatska obrada. Ne mogu shvatiti da za mene nema pomoći. Pa zar moji problemi, bilo da su oni i somatske prirode nisu uvjetovani psihom? Kad sam bila na spomenutim pretragama liječnici su rekli da su moje tegobe psihičke prirode. Molim Vas doktorice, recite mi postoji li i koji privatni psihijatar kojem bih se mogla obratiti za pomoć. Vjerujte mi da živim u paklu, svaki dan je za mene mučenje. Žalim i svoju obitelj koja pati uz mene, a ne može mi pomoći. Ne mogu Vam opisati kako sam se beznadno osjećala kad sam samo nakon 6 minuta bila otpremljena iz psihijatriske ambulante. Znam već taj začarani krug, jedni liječnici govore to ti je na psihičkoj bazi a kad se obratiš psihijatrima (pojedinim pretpostavljam) njima trebaju somatske pretrage. Napominjem, da sada uzimam hranu normalno, imam normalnu težinu a psihički propadam svakog dana sve više. Poštovana doktorice, molim Vas uputite me kojem psihijatru da se obratim jer sam svjesna da su svi moji problemi psihičke prirode a somatski problemi su samo posljedica istih.

Zahvalna Maja

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Ne znam odakle ste, pa mi je teže odgovoriti na Vaše pitanje. Ako Vam Zagreb nije daleko možete se javiti u Kliniku PB Vrapče. Ako inzistirate na privatnom liječenju , javite se Prof. dr. sc. Kocijan - Hercigonja ( 098- 357-394).