Psihijatrija

helex i seroxal

Miriam

Zanima se u kojim slucajevima se propisuju ovi lijekovi, koje su posljedice (mislim na drhtanje itd.) i kako se moze ustanoviti dali je propisana doza lijeka premala ili prevelika.

Prof.dr.sc.V.Folnegović Šmalc

Navedena dva lijeka prepisuju se kod anksioznih i depresivnih stanja Nus pojava kod tih lijekova u pravilu nije drhtanje , ali se osoba na njih može naviknuti.Doza lijeka određuje se prema stanju osobe koja lijek uzima,dakle potrebno je da liječnik vidi pacijenta.