Psihijatrija

kako postati..

Lu........

najprije da se ispričam zbog teme..oprostite ali ne znam koga da pitam pa sam mislila da bi vi mogli znati =)
naravno da znate. ja sam na kraju osmog razreda i preda mnom je veelika odluka. ne mogu se baš odlučiti-psiholog ili psihijatar?
može li mi netko objasniti točnu razliku između ta dva zanimanja i koju srednju školu bih trebala upisati da postanem nešto od toga.
da li za psihijatra baš treba u medicinsku? može li prirodoslov.-matemat. gimnazija? pomozite

Prof.dr.sc.V.FolnegovićŠmalc

Osnovna razlika između psihijatra i psihologa je u tome što se psihijatri bave razmatranjem i liječenjem psihički poremećenih osoba , a psiholozi varijacijama psihički tzv. normalnih osoba.Psiholog treba završiti bilo koju srednju školu koja omogućava dobro opće obrazovanje, isto tako i psihijatar. U obzir dolazi jezična gimnazija,srednja medicinska, matematička i sl., a nakon srednje škole psiholog upisuje fakultet psihologije , a psihijatar fakultet medicine , a nakon medicine specijalizaciju psihijatrije ( 4 godine).