Psihijatrija

manično - depresivna psihoza

irena

bok

imam brata koji boluje od manicno depresivne psihoze , kako da se odnosim prema njegovoj bolesti kad uđe u takva stanja kako da imam svoj normalan život,koliki je postotak nasljedivanja ?

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Poštovana,
Žao mi je da Vam je brat bolestan, međutim ukoliko se pravilno liječi ima velike šanse za normalan život.Kako ćete se prema njemu ponašati? Budite iskreni sa svojim osjećajima i posvetite mu pažnju koliko god možete. Postoje podaci o genskoj osjetljivosti za razvoj bipolarnog poremećaja , ali Vam mogu samo reći da se javlja u do 0,5% opće populacije.