Psihijatrija

nezainteresiranost za seks

zabrinuta

poštovani,

molila bih ako mi netko može pomoći ili barem dati nekakav odgovor ili barem misao vodilju koja bi mogla riješiti moj problem.
imam 25 godina i nestala mi je sva volja za seksom, to se nije desilo odjedanput već postepeno unatrag možda 2,3 godine. imam stalnu vezu koja će biti okrunjena brakom i mislim da nam je veza stabilna i okej. moj budući me nikad nije maltretirao ili silovao, niti me ikad prisiljavao na nešto što nisam htjela. uvijek je nježan i pažljiv i pun ljubavi prema meni, no nešto u meni odbija seks. nemam fizičkih anomalija i s ginekološke strane je sve u redu sa mnom. meni je maternica malo izvinuta ali to je isto normalno, tako kaže moja ginekologica. kad sam nju pitala za svoj problem odgovorila mi je: "promjenite partnera" mene je to strahovito pogodilo jer mislim da nije u njemu problem a i kako da se rješim čovjeka kojeg volim i želim provesti s njim ostatak života?
moram reći još da je on prva osoba s kojim sam stupila u intimne odnose (napravila sam i preljub baš iz razloga da vidim da li je problem u "njemu", ovo ide meni na savjest, ali naravno ni tu se baš nisam nešto osrećila).
na kraju svih analiza zaključila sam da je problem u meni ali razlogu nikako ne mogu stati na rep...
pred nekoliko godina sam u vrlo kratkom vremenu izgubila 15 kila, čitala sam da i to može biti razlog gubljenja zanimanja za seksom...danas opet imam staru kilažu ali volja je još uvijek izgubljena...
u čemu je problem?
što radim krivo?
zar se ja ne znam seksati?

hvala na odgovoru.

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Možda biste o svom problemu trebali popričati sa svojim partnerom, te ako vidite potrebu javite se zajedno psihijatru na rzgovor. Ovaj problem nije Vaš , niti od Vašeg dečka , već Vaš zajednički , pa ga tako i rješavajte.