Psihijatrija

Ovisnos o oksazepamu

Boris3

Poštovana doktorice!
Nekoliko godina se borim sa ovisnošću o praxitenu.Prije sam pio i 10 tableta dnevno, od 15 mg..No već jednu godinu uspio sam doći samo na tri tablete oksazepama od 10 mg,a nekada i manje. (koje pijem najčešče u polovicama,dakle po 5 mg.)Mislim da bih mogao potpuno bez njega, ali jednostavno psihički sam sigurniji sa njim.Želio bi u potpunosti prekinuti uzimati oksazepam, pa Vas najljepše molim sa kojim da ga lijekom zamjenim i u kojoj dozi.
Najljepša Vam hvala na odgovoru!

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Izbor lijeka i doze među ostalim ovisi o bolesti od koje ste se liječili , trenutačnoj kliničkoj slici , drugim lijekovima koje koristite te drugim vidovima liječenja.Moguće je Vaš lijek zamijeniti anksiolitikom koji ne izaziva ovisnost , sedaciju i kognitivno oštećenje.