Psihijatrija

poremečaj u koncentraciji

archangel_

Pozdrav. Ja sam zdrav mladić ali imam jedan mali problem,nisam obračao pažnju na njega dok sam bio u srednjoj školi ali sad mi to doista smeta.
Naime, oduvijek imam dosta problema s koncentracijom tako da se neki put izgubim u situacijama koje bi mogao bez poteškoča riješit. Zbog toga sam kao učenik bio prosječan, prolazio s vrlo dobrim, ali sam sudjelovao na mnogim državnim i županijskim natjecanjima kao npr;zemljopis,engleski, te državno natjecanje iz inovacija-maturalnih radova, uz to sudjelovao sam i u državnom natjecanju iz krosa za srednju školu. Zaista, mogao bi puno toga postić ali imam taj problem.
Kad god se nađem u nekoj malo stresnoj situaciji, nesvijesno mi se u glavi vrte 'dvije' pjesme, tako to najlakše mogu opisat i jednostavno se sledim jer ne vidim smisla. Uz to imam problema sa spavanjem jer nemogu prestat razmišljat. Problema sa curama,školom,novcem ili drogom nemam pa mi je to čudno.
Bio sam 4 puta kod psihologa i pričali smo, mislio sam da sam hiperaktivan ali rekao je da nisam, nije mi mogao pomoć s time.
Jednostavno, neznam šta mi je, uz to šta non stop razmišljam jednotavno se sledim, previše toga mi se mota po glavi i nemogu ništa objasnit,tek kasnije mi se vrati sve i bude donekle jasno,ali treba vremena da se smirim.
Znam da čovjek nikad ne može sve znat i da naši pogledi nisu nikad točni jer svatko nešto gleda na svoj način , a on nemože bit točan, to se kosi s pravilima logike. Ali ipak nemogu prestat razmišljat, sve mi se nakupi i bum, trokiram.
Stvarno trebam pomoč, neznam više kome da se obratim.
Molim za brz odgovor, HVALA

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Opisane tegobe bile bi iz kruga anksioznih poremećaja. Molim javite se psihoterapeutu.