Psihijatrija

zyprexa i lamictal- opća anestezija

vedrana28

Najvjerovatnije ću morati na operaciju koja se radi pod općom anestezijom. Pijem zyprexu i lamictal (manična depresija u dobroj remisiji, već dvije god). Zanima me hoću li morati prestati piti lijekove (što nikako ne želim jer me strah povratka bolesti), odnosno,postoje li kakve kontraindikacije ovih lijekova i opće anestezije.

Zahvaljujem na odgovoru.

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Zbog interdisciplinarnosti pitanja , molim savjetujte se s Vašim psihijatrom kao i anesteziologom kojeg ćete sigurno susresti s obzirom na preoperativnu obradu.