Psihijatrija

socijalna fobija

adonis

kako se izražava socijalna fobija-anksioznost?povremeno mi se, u zadnje vrijeme često događa da mi se u razgovoru kao mijenja boja glasa, nekako postaje prigušen, kao da mi se grlo stišće.primjećujem da ponekad razmišljam o tome što ću reći kako ne bih ostavio loš dojam kod ljudi. nema veze da li su mi poznati ili ne.
to mi se ne dešava stalno, nego povremeno, ali imam osjećaj sve češće.bi li to bilo prije psihološki ili možda nešto hormonski, iako su mi hormoni u redu.inače sam uvijek bio siguran i samopouzdan.ponekad osjećam i stezanje u grlu, kao pritisak. da li je to depresija?koji lijek dobro i brzo djeluje?zoloft?prozac?seroxat?samo da ne izaziva debljanje.molim da mi u odgovoru ne savjetujete odlazak kod psihijatra, jer se ne mogu otvoriti pred nepoznatim.

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Simptomatika koju iznosite govori u prilog anksiozno -depresivnog poremećaja koji se uspješno liječi kombinacijom farmakoterapije i psihoterapije. No kako nijedno od navedenog nemožete sprovoditi bez uputa stručne osobe uputno je da se javite psihijatru ili psihologu.