Psihijatrija

trudnoća

zvijezdana

Poštovani
Smije li se u trudnoći i eventualno u kojoj fazi uzimati 1/4 leponexa prije spavanja (25mg).Nisam šizofren. ni sl. ali me ovih 5 mg uvodi i drži u snu, i omogućava kvalitetan život.Moj psihijatar kaže da je to jako mala doza i da ne bi trebalo biti nikakvih problema ali u uputu piše da njegova pouzdanost u trudnoći nije dokazana.Postoji li koji lijek iz ove grupe koji je ispitan u trodnoći?

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Poštovana,
Leponex ( klozapin) je siguran lijek u trudnoći, osobito nakon trećeg mjeseca kada se smatra da je organogeneza dovršena.Vjerujte Vašem ordinarijusu.