Psihijatrija

zoloft

lea

Molim vas da mi jednostavnijim jezikom objasnite,svrhu tog ljeka,tj.njegovo djelovanje,te u kojim slučajevima je terapija uspješna?Unaprijed hvala.

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Zoloft ( sertralin) je antidepresiv. Djeluje kod svih poremećaja odnosno bolesti kod kojih je prisutna depresivna komponenta ( odnosno sniženo raspoloženje,gubitak volje,želje,nemogućnost uživanja u stvarima itd.)