Psihijatrija

a sad Depo inekcije

lady

Postovanje!

Moj trenutni problem je moja bolest a to je depresija i ANKSIOZNOST, kako su psihijatri ustanovili a ja bih rekla da nekad osjecam i sizofrne napade. Dugo vremena sam imala neobuzdanu kolicinu misli, strahova i to najvise od ljudi i situacija sa njima. Osjecala sam se kruto, histericno-nervozno, cutljiva, zatvorena, bez i malo nagona za bilo kakvo zivotno pozitivno-optimisticno funkcionisanje. Ne izlazim, ne bavim se nicim i prestala sam da se druzim sa drugaricam iako sam i ranije bila nesigurna osoba.
1.Dugo vremena mi je problem bio polna nervoza koja se i sad povremeno pojavljuje i ludim od toga. Za to dr.-i nisu nista specijalno prokomentarisali???? A meni je to strasno veliki problem!
2.Takodje jedan od simptoma je i jaka zivcana-nervoza u nogama od koje isto ludim i nemogu da se smirim na jednom mjestu ni 5 minuta. Hvata me povremeno ali je obicno tu.
Svo to vreme sam koristila (prvo nesto krace triksifen imetoten)leponeks, mijansan, anafranil, tu je u kombinaciji cesto bio i bensedin a sad leponex i haloperidol ,ponekad, koje slbo pijem jer me previse uspavljuju i rivotril-protiv glasova; tu se ukljuci jos po neki kad za treba mada ja mislim da od svega toga nema neke koristi. Isla sam i na akupunkturu mada moja bolest traje vec 3. godina. Sve sam tablete zanemarila i kod doktora slabije isla. DR. kaze da neki ljudi citav zivot primaju tablete- i to mi je neka utjeha. Ali nekako trpim.
3.Sad se pojavio novi proble glasovi ljudi, ustvari 2 osobe koje cujem u sebi. Stalno su tu prisutni i Dr. mi je pocela davati Depo inekcije (''navodno''- iz mog ugla) protiv tih glasova koji i pricaju i daju mi razne osjecaje i snove i masturbiraju me i salju mi snove i vole i muce:bolovima, nervozama i ludilom. Ja znam te osobe. Dali su to njihove moci jer se bave tako cudnim stvarima ili je to normalno jer ne poznajem svekoliku stvarnost?! Sa realnog aspekta to bi bila moja nekakva bolest-mozda?
Pomozite-posavetujte me oko ve tri tacke 1., 2. i 3. i NARAVNO o tim DEPO INEKCIJAMA- kakve su, kako deluju isl. Kako se pokrenuti odavde?
Ja bas oduzih ali eto tako je!
Unapred puno hvala!!!

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Poštovana,
Postoji više formulacija lijekova koji se koriste u Psihijatriji.Neki od psihofarmaka postoje i u depo obliku( injekcije koje se daju u razmacima od dva do četiri tjedna).
Svakako je izrazito važno da se pridržavate uputa koje Vam je dao Vaš nadležni psihijatar.