Psihijatrija

anksioznost ili nešto drugo?

sanja

Poštovani,
prije 2 godine sam se liječila od anksioznosti, te sam pila Flunirin 5 mjeseci i Rivotril po potrebi. Terapija je trajala 5 mjeseci i tad sam prestala da koristim antidepresive.
Poslije toliko vremena, meni se krize i dalje vraćaju nekad jačim, nekad slabijim intezitetom. Tada uzmem Rivotril.
Nemam tipične napade panike, one koje traju nekoliko minuta, moje krize traju danima, nemam energije ni za šta, ne mogu da jedem, vrti mi se u glavi, plačljiva sam, ne mogu da pričam...
Zanima me da li je ovo recidiv anksioznosti, da li je nešto drugo, da li je uzrok (možda) organski?
Hvala!

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Na žalost nema ni dijagnostike ni propisivanja terapije preko e-maila-nemojte uzimati Rivotril po svom nahođenju(iz Vašeg maila se dade zaključiti da odavno niste posjetili svog psihijatra , vrijeme je da to učinite).Želim Vam svako dobro.