Psihijatrija

problemi s vezama

mia

Dobar dan!!
evo ja sad ću prvi put recimo javno iznjet svoj problem koji me već poprilično mući!!Imam strašan problem s ostvarivanjem veze,uvijek prekinem apsolutno sve i prije nego što se nešto ozbiljno počne događati i bez nekakvog posebnog razloga tako da drugu stranu ostavim potuno šokirano!desi mi se da mi osoba koja mi se sviđa i koja mi je jako drago,nakon kratkog upoznavanja jednostavno me prekine zanimati,ne čak ni ne zanimati nego osjetim takav grč u želudcu i takav napor odlaska na ponovni susret s tom osobom,al da mi je ta osoba iznimno draga,al jednostavno ne znam šta se desi!čini mi se da i nije problem odbijanja,jer uvijek budem ja ta koja sve prekine,jednostavno osjetim veliki strah,da ne znam ni sama od čega!rekla bih da je to povezano dosta s brakom svojih roditelja,koji je iznimno loš al još uvijek traje!i znam da možda žurim,nego nekako čim nešto krene,uhvati me pomisao da mi se ne desi sudbina braka svojih roditelja,al to mi se desi već na drugom izlasku,što nema veze s vezom jer neću se udavati,imam tek 20 godina!!jednostavno ne znam više kako da to rješim,jer razgovor s roditeljima tj. ocem sumnjam da dolazi u obzir!jer problemi mojih roditelja dolaze zbog oca,koji je na jednu stranu odličan otac,al ja i on imamo dosta površan odnos,svede se sve na financije,on je dosta emotivno nedostupan,i u apsolutno nikavoj mogućnosti da izrazi emocije!uvijek se naš razgovor svede na fanacije,dal mi nešto treba financija,čini mi se kao da me stalno kupuje,jer on je jedan dobar čovjek,nikada ništa nije napravio loše ni meni ni mami ni sestri,nije nikakav zlostavljač ili tako nešto!nego se s njim jednostavno ne može razgovorati o dubljim problema,on bježi od svih takvih razgovora,uvijek se naši razgovori svedu da neki humor i strašno su kratki!i nekako mi se čini da je to već toliko počelo negativno djelovati na moj život,jer sam se ja sada osamostalila i preselila u drugi grad zbog fakulteta,al jednostavno od toga ne mogu pobijeći,kao da me prati,i znam da dok se problem ne rješi otvoreno on ne nestaje!jel mi možete nekako pomoći kako da to rješim?jer mi se čini da s njim neću moći otvoreno popričati,al znam da bi to moglo sve rješit,znala sam i pokušavat nekada al on to uvijek na humor okrene i onda bih odustala!!pa eto ako imate neki svajet,bila bih zahvalna!!
hvala puno

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Poštovana Mia
Da,imam savjet za Vas:nemojte o svojim vezama više pokušavati razgovarati s ocem (kojemu ste posvetili tri četvrtine maila),nego sa svojom majkom.Vi ste već odrasli i bračne probleme svojih roditelja prepustite njima ,a Vi se posvetite sebi.Uostalom nigdje Vam se ne žuri,imate tek 20 godina,očito niste bili zaljubljeni ni u jednog od mladića koje ste nabrojili pa nemate ni za čim žaliti.Kad Vam se dogodi prava ljubav nećete prekinuti vezu tako brzo kao do sada.Puno sreće.