Psihijatrija

alchajmer

josip

moja mama boluje od alchajmerove bolesti u uznapredovalom stadiju ,, ima halucinacije i od terapije uzima prazine 25 mg i moditen 2,5 mg ,,,osim toga ima problema sa srcem ,,otiću joj noge....,u zadnje vrujeme stanje se pogoršalo i nepokretna je ,,koristi pelene ,kolica...nalazi se u bolnici već dva mjeseca,,ima 77 godina.....
s obzirom da imam mogućnost da ju smjestim u domu , u stacionaru gdje brigu o štićenicama vode medicinske sestre uz povremenu kontrolu lijećnika i gdje je smještaj mnogo udobniji dali je isto za preporućiti i dali u ovakovim slućajevima postoje neki ozbiljni medicinski razlozi da bi ona i dalje morala biti u bolnici...........

Prof.dr.sc.V.Folnegović Šmalc

U slučaju Vaše majke opravdan je smještaj u dom koji pruža dobre usluge.Potrebne su samo povremene psihijatrijske kontrole uz lijekove koje gospođa prima, eventualno dodati i ARICEPT.