Psihijatrija

klaustrofobija

Željka

Bojim se zatvorenog prostora i mraka, gužve i nepoznatog prostora...
Taj strah traje već 13 godina, a pojavio se odjednom. Prije toga sam se voljela voziti u liftu,mogla sam biti u zatvorenom i malom prostoru, a sada ne smijem jer imam osjećaj gušenja, po potrebi popijem lexaurin.
Do sada se nisam obraćala doktoru zbog ovoga moga problema.
Što bi mi pomoglo da se toga riješim?
( Imam 43 godine i zaposlena sam ).

Prof.dr.sc.V.Folnegović Šmalc

U Vašem slučaju radi se o fobičnom poremećaju. Često se uspješno liječi lijekovima i kognitivno - bihevioralnom terapijom.Obratite se psihijatru.