Psihijatrija

Anksioznost i panicni napadi

Sandra

Molim sve koji imaju iskustva (vezano za gore navedene poremecaje) a pogotovo ako su se na neki nacin izlijecili,javite se.

Prof.dr.sc.V.Folnegović Šmalc

Panični napadi su poremećaji kod kojih se smatra da je anksioznost bazični simptom.Liječenje se relativno uspješno provodi medikamentoznom terapijom, ali i drugim psihijatrijskim metodama.

nenad

Molim Vas da mi odgovorite ąto viąe o dijagnozi PaniŤnog poremeśaja, o tijeku bolesti, te moguśnostima lijeśenja, kao i struŤnim osobama u Zagrebu kojima bi se mogao obratiti.

damir

I ja bolujem već duže vrijeme od paničnih napada koji mi onemogućavaju normalan život. Iako već duže vrijeme uzimam lijekove koji su mi u početku pomagali nažalost danas je to sve slabije a bojim se preći na nove lijekove, štoviše pitam se je li to riješenje. Dosad sam pokušavao liječiti se i bolnički ali mi nije pomagalo jer se sve vračalo kad bih se našao u stanu.Uzimam Helex u vrlo velikim dozama i uz to i Lexaurin. Želio bih živjeti normalno ali nažalost smatram da je kod nas još uvijek sramota bolovati od neurotskih poremećaja. Drago mi je da mogu na ovom forumu reći, niste sami a isto tako mi je drago da znam da postoje ljudi kojima ne moram na dugo i široko objašnjavati moje probleme. Hvala Vam jer znam da me razumijete!

Prof.dr.sc.V.Folnegović Šmalc

I panični poremećaj spada u skupinu anksioznih poremećaja. Oko 50% bolesnika se uspješno liječi,a u oko 20-30% slučajeva panični poremećaj prolazi i spontano.