Psihijatrija

pomoć

uplašena

Poštovani,
ja sam često na Vašim, odnosno cybermed stranicama jer ne mogu normalno funkcionirati.
Kao prvo bolujem od epilepsije zbog koje sam na arvindu, xanaxu i sanvalu već 6 mj.
Dijagnosticirana mi je prije 6 godina, stanje se popravilo prije 3 g. pa opet bolest se ponovno manifestirala prije 6 mj.
Nisam imala napada jer nije takav tip epilepsije, ali mislim da sam prepoznala panične napadaje koji gotovo uvijek počinju sa strašnom glavoboljom, a na kraju neutješnim plakanjem jer me užasno strah pada u nesvijest i to se gotovo uvijek događa u zatvorenim i malim prostorijama punim ljudima, te nedostatkom zraka. Naime osjećam se kao da ću se ugušiti, mislim da počinjem biti lagano depresivna, a ne znam kako da si pomognem.
Da li je to možda zato što neprestano razmišljamo tome kako ne smijem pasti u nesvijest jer nisam prihvatila ono što imam?
Da ne spominjem dizala u zgradi, strah od kupaonice i tuš kabine koja je mala, klaustrofobičnih prostorija? Nedavno sam bila pozvana na vjenčanje koje sam prosjedila na terasi jer kad bih ušla u salu poda pred mojim očima nije bilo?Ulaz u trgovačke centre ne dolazi u obzir, tramvaji su mi počeli biti najgori neprijatelji, a žamor i priča ljudi nepodnošljivi.Pri izlasku iz kuće znoje mi se dlanovi, srce mi počne divljački lupati,tlak mi užasno poraste,a u ušimami zuji "roj pčela".Zašto mi se to događa, ima li to veze s mojim niskim tlakom koji je gotovo uvijek 90/60?da li možda on uzrokuje vrtoglavice, maglenje pred očima, bolove u vratnim žilama?
Bojim se da ne poludim, da nikada neću imati život kao normalan čovjek, obitelj, posao, zdravlje?a ja imam samo 22g.
MOLIM VAS pomozite mi jer tableta mi je dosta, osjećam se omamljeno, ne mogu spavati po cijele noći, a i kada mi to uspije snovi se svode na noćne more i to više njih.
Bojim se da ljudi oko mene ne razumiju, a doktori propisuju samo tablete od kojih mi nije dobro i kao da živim u omaglici koja me svaki dan uvlači sve dublje i dublje.Ako je ovo što sam Vam opisala početak bolesti molim Vas da mi pomognete, barem naputcima kako prevladati strah koji je svkim danom sve veći?
hvala unaprijed,
uplašena!!!

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Poštovana,
Žao mi je da bolujete od epilepsije i da patite od napada panike.Nasreću to su stanja koja se mogu odlično držati pod nadzorom lijekova.Zato je od presudne važnosti da odaberete liječnika u kojeg ćete imati potpuno povjerenje-samim tim će nestati i strah od lijekova koji su Vam neophodno potrebni.Imate 22 godine,neznam čime se bavite,ali Vam savjetujem da se posvetite poslu ,odnosno studiju i tako nećete neprestano nepotrebno brinuti.Svakako Vam savjetujem da posjetite psihijatra.