Psihijatrija

anoreksija

Sanja

Imam kćer staru 12 godina. U nekoliko posljednjih mjeseci smršavila je
oko 14 kg. Drži i dalje dijetu mada ona to nijeće i govori da ne može
više jesti. Svaki obrok mora biti u određeno vrijeme i nalikuje nekom
ritualu. Krenula je na psihoterapiju u kliniku za mladež u Kukuljevićevoj
ulici (bila je tek dva puta). Molim vas da mi odgovorite da li je dovoljno
da ide samo na psihoterapiju ili moramo još kod kojeg specijalista. Molim vas i nekoliko savjeta meni kao roditelju, kako da se postavim u situaciji
kad ona odbija hranu, jer smatra da je danas dovoljno pojela.
Molim Vas da mi odgovorite na kojim klinikama u Zagrebu liječe anoreksiju i koji liječnici.
Unaprijed zahvaljujem sanja

prof dr V. Folnegović Šmalc

Najbolje bi bilo kada bi ostvarili komunikaciju sa psihoterapeutom kod kojeg se Vaša kćer liječi.On će Vam dati najbolje savjete kako da se ponašate jer je upoznat a njim i njenim problemima.Dapače, potrebna je suradnja psihoterapeuta i roditelja u liječenju ovih tegoba. Vjerujem da je psihoterapeut Vaše kćerke kompetentan odrediti da li je psihoterapija dostatna ili je potrebno uključiti i medikamentoznu terapiju.Prema tome svakako se konzultirajte s njime. Inače anoreksijom se bave Prof. Kocijan -Hercigonja u KB Dubrava te Prof. Vidović u KBC Rebro.