Psihijatrija

antidepresiv,piti i dalje ili...

heila

Imam 23 god i vec 4 mjeseca pijem antidepresiv Luxeta. Primjetila sam velike promjene u svom ponasanju i prilicno sam zadovoljna,no naravno smetaju mi neke nuspojave. Ugl,imala sam problema s depresijom,placljivost,osjecaj tuge me stalno pratio,nezainteresiranost....sad je puno bolje. Mene zanima koliko dugo bi trebala piti te tablete? Iako je doslo do poboljsanja malo me strah prestati ih piti potpuno da se prijasnje stanje ne bi vratilo. No par puta mi se desilo u posljednjih mjesec,dva da sam ih prestala piti na tjedan-dva i primjetila sam neke male vrtoglavice u glavi kao neki umor...ne znam tocno kako bi opisala taj osjecaj...kad ih pijem sve je u redu. Sto se nuspojava tice,imam izostanak orgazma i to me dosta frustrira,zasto sam ih prestala piti... Da li postoji neki slican antidepresiv primjeren meni a da nema tu nuspojavu?? Da li da ih nastavim ipak piti ili ...?

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Preporučila bih Vam odlazak kod psihijatra , radi detaljnjijeg razgovora i odluke o odgovarajućoj terapiji.