Psihijatrija

complex

Darko

Hteo bih znati kako izgleda klinicka slika kompleksa nize odnosno kompleksa vise vrednosti i sta moze biti uzrok tome?Hvala.

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Poštovani,
Molim Vas otkrijte što Vas konkretno muči , pa ću Vam moći više i odgovoriti.

Darko

Zanima me na primer ako ja zamisljam da imam (ili imam) devojku i mi se mazimo,ljubimo,volimo i ja se pred drugovima pravim vazan;ili na primer ja sam poznati pevac ili sportista i ja sam veoma uspesan;postizem golove i pravim se vazan zato sto mi sve ide od ruke,Da li je to slika kompleksa vise vrednosti?
S druge strane sve to mi uopste ne polazi za rukom i ja sam na primer zbog toga potisten;zamisljajuci bezim u neku bolest;dakle zamisljam da sam bolestan i svi drugovi dolaze da me posete.Da li je to slika kompleksa nize vrednosti?
Ako jeste koliko je za to krivo odsustvo odnosno prisustvo oba roditelja u fazi najranijeg detinjstva deteta?Hvala.