Psihijatrija

homoseksualnost

goran

Da li je moguce izljeciti homoseksualnost te preorjentisati nekoga ko je gay da bude hetero . Na psihoterapiji sam vec 6 godina i mislim da ostajem gay. Je li mogu koristiti neke tabelete da dobijem vise muskosti u sebe.Molim vas za odgovor,neke hormone ili sl.

Prof.dr.sc. V. Folnegović Šmalc

Na žalost ne postoje tablete koje bi razvile više muškosti u Vama .Vaš je hormonalni i psihički status uredan, kao i kod muškaraca heteroseksualaca.Stvar je u psihi.No, proveli ste dovoljno vremena pokušavajući postati nešto što niste, možda je došlo vrijeme da na psihoterapiji i što je još važnije sami sa sobom pokušate sebe prihvatiti takvim kakvi jeste.Nemojte da Vam život prođe pokušavajući biti netko drugi , iako sam svjesna činjenice da se je najteže suočiti sa vlastitim posebnostima , nedostacima,neuspjesima, No, takvih nema.