Psihijatrija

"kriza srednjih godina"

lucija

Zanima me da li u psihijatriji postoji "kriza srednjih godina", koje su to godine kod muškaraca, a koje kod žena i kako se manifestira.

prof dr V. Folnegović Šmalc

Kriza srednjih godina nije psihijatrijski termin. Ona je dio ljudskog psihološkog i fiziološkog života kao i pubertet.Kod nekog dođe ranije , kod nekog kasnije. Netko ga proživljava burno , a netko ga nije niti osjetio.