Psihijatrija

Lamictal

Suprugova mama pije Lamictal, ne znam njezinu dijagnozu niti tko joj je lijek prepisao.
Primjećujem da njezino ponašanje upućuje na postojanje određenih problema a očutiju se u vidu bučnih ispada bijesa i nervoze. Problem je što ona povremeno čuva naše malodobno dijete, a ja primjećujem da ima problema u komunikaciji s njim.
Zanima me da li je uputno osobi kojoj je netko iz nekog razloga (bilo da se radi o depresiji ili psihičkoj bolesti) prepisao ovaj lijek, povjeriti malodobno dijete na čuvanje ili bi ipak trebalo to izbjegavati.

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Ja bih Vam savjetovala da sa svojim suprugom otvoreno porazgovarate o psihičkom stanju njegove majke i o strahovima koji Vas muče.Ako je potrebno može se suprug savjetovati i sa obiteljskim liječnikom majke ili već predpostavljenim specijalistom koji joj je propisao navedeni lijek.Obzirom da se radi o lijeku koji se može propisati kod velikog broja poremećaja ili bolesti iz domene psihijatrije ili neurologije , teško je na osnovu navedenih simptoma reći o kojoj se bolesti točno radi.